Ha éjjel horgászol….

Nem szeretek éjjel horgászni. Dobni, irányt tartani. Sok mindent nehezebb csinálni. Viszont elviselhető a meleg. És a hajnal pedig gyönyörű. De hogy ez mennyi mindennel több energiát követel? Sokat. És más cuccot is kell magaddal vinned.

Ez most egy olyan poszt lesz, aminek kevés horgászboltos fog örülni.

Világítás

Horgászhely világítás, áramellátás

Első dolog, amit meg kell oldani, az a világítás. Ebbe kell a legtöbb effortot ölni, meg persze abba, ami meghajtja. Nagyon sok termék elérhető a piacon most már Lítium-vasfoszfát 4 akksival, ami szerintem egy olyan akksi technológia, amire már sok mindent rá lehet bízni, de ha nyáron horgászol éjjel, akkor nem feltétlen van rá szükséged. Kérlek ne feledd el, hogy van egyszerű 7-12 Ah-s zselés akksi is a piacon, amivel olcsóbban megúszhatód. HA ügyes vagy, még napellemmel is tudod tölteni. Ha nem tudod, keress meg, segítek!

Kultúrált napelem kialakítás

Én mondjuk könnyen beszélek, mert én összeraktam egy akksi dobozt, amiben ezt hurcolni is tudom és alakítgatom ki úgy, hogy nekem elég legyen. Ha van kedved, ilyet te is összeállíthatsz! Lehet, hogy nem a legprofibb, de mindig jó, ha magunk tudunk dolgokat összeépíteni. Ez egy kicsit régebbi kép, de irtó hasznos kis kütyü.

Lehetne ez nagyobb is, nekem ez elég!

Egy ekkora akksiról egy kis elektromos hűtőláda kb 2 óra hosszat elmegy. Csak ügyelj arra, ne merüljön túl. Nem beszélve a telefontöltésről. Ezzel nem merülsz le! Ja, én ilyenekkel világítok. A 12V-os csatlakozóra usb dugó kerül, ebbe dugom ezeket!

Fejlámpa

Itt is jobban jársz, ha vannak tartalék tölthető elemeid. Talán eddig már mindenki eljutott. Ha esetleg többet is vinnél magaddal, egyszerűbb, ha veszel egy kis elemtartót, vagy olyan átalakítót, hogy tudd üzemeltetni a fejlámpád powerbankról. A power bankok is megérnek egy misét. Egyre inkább azt látom, hogy egyszerűbb és jobb ilyet otthon összerakni. De ezt nem tudom tanácsolni másnak. Jó és biztonságos 18650-es akkumulátort beszerezni nem könnyű és a barkácsolása/töltése is körülményes és veszélyes!

Feeder spicc jelző

Ha rendesen szeretnél feederezni, nem árt ha világít a vége, különben fejlámpázhatsz végig. Van hogy jó, ha csörög is, mondjuk én enélkül megvagyok. Ebből is találtam kis kompakt méretűt, amit ráadásul tölteni is lehet. Itthon “fejlesztik”, ez biztos. Odakintről meg fillérekért hozzád vágják, töltőstől, akksistól. Nem érdemes kis tételben venni, mert vagy az akku hal meg, vagy a jelzőt hagyja el az ember. Én majdnem a töltőt hagytam el…. 🙂 Ez most épp még nagyobb is, de találsz olyat, ami cr-322-essel megy!

Elektromos kapásjelző

Ezen nem érdemes spórolni, bár sokáig használtam egy botra erősíthető típust, de ez csak húzós kapásnál jó. Plusz ha ilyet használsz, akkor a botot merőlegesen tedd le a vízhez képest. A döme féle feeder elektromos jelző faszság.

A swinger is, hogy világít. Több bojlis ismerős mondta, hogy ne kössem be, jobban merül a kapásjelző.

Szúnyoghelyzet

Srácok, van amin nem lehet spórolni, és ez a szúnyog/kullancs riasztó szerek, de tényleg. Ebből a testedre/ruhádra fújható mindig legyen nálad. És bár ezen vagyok felháborodva, de a thermacell egy kurvajó termék…. . Jó termék, csak épp olyan áron adják, főleg a gázt, ami szerintem már a lopással egyenértékű. 48 órás gázpalack (4db) 8000 forint, vagy darabra 2500? Viszont működik. Arra, hogy hogy lehet olcsóbban megoldani, talán a youtube ad valami leírást, én ezt nem tudom, és nem is bíztatok erre senkit.

Fontos leírnom, hogy ezek a szerek már egy 2005-ös cikként is lehetséges rákkeltő anyagként vannak feltűntetve, tehát valóban jogos, hogy ne együnk-igyunk a közelükben, amennyiben ez megoldható.

Egy kis angol kutatás alapján a Thermacell hatóanyaga lehet : Allerthin, D-Allethrin avagy metofluthrin.

Ennek alapján helyettesítésre én a RAID lapkát ajánlom, mert ennek D-allethrin a hatóanyaga. Ugyan rengeteg egyéb lapka is van Aroxol, éa VAPE is. A dolog tehát hatékony lehet és lehet cserélgetni is, de lehetőség szerint inkább fújjuk magunkat első sorban, és a Thermacell-t csak akkor használjuk, ha ez feltétlen szükséges!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük