Sokat gondolkoztam hogy zárjam le életem első cikk sorozatát. Kell valami erős, valami szokatlan. Tisztára mint John Wick nem? 🙂
Így összeraktam a kínai spiccbotot és a pellet wagglert. Ha valami, akkor ez olyan lesz, gondoltam. Voltak kétségeim és elképzeléseim. Ez nem is az a téma, amit csak leveszek a polcról és leírom. Ez tényleg egy tanulós, tesztelős peca…. baromi munkás, kicsit sem könnyű, de maximálisan izgalmas.
Gondolatok
Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű peca. Azt is szinte biztosra mertem venni, hogy vesztek pár úszót. De alapvetően egy jó pecát vártam.
A szerelék
A szerelék nem más, mint a múltkor. Két gumiütköző között egy pellet waggler. A végén horog, a horog alatt csalikarika. Csak egy picit még erősebben.
A tetthely Majosliget. Kiértem és nekiláttam szerelni, 23as zsinór telibe, masszív drennan 6os horog, alatta pellet karika. Hamar beláttam, hogy ezzel a damillal itt nem jutok szóhoz, szakadt! Nem csoda, volt itt erőhatás.
A második szakadásnál már a waggler is a vízben maradt, szerencsére a víz felém hozta, visszaszereztem. Mondjuk benne volt a ráció, hogy az úszóimnak búcsút mondok. Kellemes meglepetés, hogy megmaradtak.
Damilcsere
Volt nálam egy dob 28as Sedo damillal, felcsinnalt a szemem, ezzel talán! És bár vészesen fogyott a drennan horog, de maradt még, és így már ki is jött pár ponty! Megvan! Gondoltam. Nem először és nem utoljára!
A kaland
Igazából titkon nem csak azt reméltem, hogy működik a technika, de amúrban is bíztam. És ez a reményem is bejött.
Következő halam már amúr, amit fülig érő szájjal vezettem szákba, a szomszéd segítségével. Elfelejtettem, hogy ez a peca nem egyszemélyes dolog.
Többször gondoltam a nap alatt, hogy most már megvan a tuti, de sajnos a Sedo damil, bár főzsinórként nagyon jól tette a dolgát, előkeként viszont nagyon leszerepelt. A gyűrődést, kötést irtó rosszul viselte, és bár a végén a palomar csomó már tetszett neki, de még a csomómentes kötésnél is volt szakadások. Nagyon furcsáltam, de mint irtam. Ezzel kellett főzni.
A peca végére el is ment az összes, alkalmas horgom, így egy 10es method horgot szereltem, amire már inkább a horogra hurkoltam a csali karikát, de ezt a horgot nem ilyen igénybevételre tervezték, kihajolt, utolsó halam pedig igy meglépett szákolás előtt. Így jártam.
Értékelés
Számomra nagyon kiegészíti a technikát a spiccbot, adja magát. Az erős halakra erős szerelékkel fel kell készülni. A főzsinór tökéletesen tette a dolgát, de az előke kérdésköre még nem az igazi. Sokat bénáztam a csali karikával.
A fárasztás erős és kemény, de nem durva. Az átlag pontyokkal kicsit nehezebb bírni, mint az amúrokkal, előbbiek vehemensebbek, uóbbiak csak nagyon erősek és kitartóak. Továbbra sem látom, hogy a bot bántaná a halat, legalábbis az én kezemben biztos nem.
Hogy lesz-e folytatás? Biztosan! Kicsit felkészültebben, ezekkel a tapsztalatokkal kiegészítve biztos fogok még így horgászni! Ajánlani viszont nem ajánlom. Sok hűhó ez igazából nehezebben, kevesebb hallal, több figyelemmel és bosszúsággal! De ettől szép!
A szákoláshoz leszálltam a ládáról és felmentem a partra. A szomszéd volt szíves meríteni, ami így megkönnyítette a dolgomat és a fotózásban is segített. Sajnos hiába töltöttem fel a másik mobilt a videóhoz, sajnos a felvétel nem sikerült, de így is látható a lényeg!
Helló 🙂
A többi vízfelszíni módszernél is említetted a pelletkarikát.
Szilvási úr a videóiban egyértelműen a tüskét preferálja.
Elmondanád te miért tartod optimálisabbnak a karikát?
Előre is kösz!
üdv feri
Hello!
Ha method feederről van szó, én is tüske párti vagyok, viszont nem hiszek a vizközti módszerek wafterses meghorgászásában. A nyolcas aqua meg a babycorn sokkal jobban tart karikán. Idén még nem sok wafters használtam el!
Ezért érdekes, mert ugye SZSZ még csináltatott is Németh Gáborral speciális slow sinking wafterseket…
Ők sbirulinoznak. Biztos jó, de milyen jó dobozonként ~2000 forintért árulni. Ha hasznos és jó is, egy hobbi módszerhez felesleges.