Ti nem vesztetek még el abban, hogy a methodnak mennyi finomsága van? Őszintén, és abban is ahogy „átvernek” minket a youtube horgászaink? Na jó ez nem annyira jó szó, de mégis, van egy apró ferdítés. Pár ellentmondás:
- A magyar bajnokságon nem használhatsz fix szereléket.
- A magyar bajnokságon nem használhatsz fonott előkét (sem).
- A finom szerelékes methodhoz és szakáll nélküli horoghoz érdemes gumis kosarat használni, ami fix.
- A legtöbb tavon a fonott zsinór és a megütköztetett/fix szerelék is tilos, kell az elhagyós.
- A method kosarak egy része a hozzá kapott forgóra szorul, és önakasztás jön létre.
Nem akartam én erről cikket írni, de úgy látom kell. Főleg a hétvége inspirálta amikor is egy „pontyos” szereléket kellett átalakítanom keszegesre, egy ismerősnek. Nem ért hozzá, hobbi pecás, de szinte sajnáltam a kapástalanságát, amit egy gumiütközővel és egy finomabb előkével meg is oldottam. Aztán gondolkoztam. (igen, mert ehhez értek 🙂 ).
Tanácsok:
- Ha nem versenyzel, nem feltétlenül kell erőltetni a monofil előkét, a legtöbb helyen engedik a fonottat. De ugyanolyan fogós, mint a fonott, csak kicsit hosszabb kell.
- Ha rövid távra horgászol, akkor lehetőség szerint a főzsinór és az előke közé kötéssel rögzíts erőgumit, ezen a gumin foglaljon helyet a kosár szára. (a csomón is tudjon átcsúszni)
- Ha hosszabb távra horgászunk, pontyra, jöhet a monofil zsinór és a beakadós kosár.
- Ha hosszabb távra horgászunk keszegre, akkor jöhet a fonott zsinór (ha engedik) és csússzon a kosár. Pro tipp. Keszegre hosszúelőkézzünk. 🙂
- A gumis kosárra nehéz mit mondani. Ezen még a mohosz is gondolkozik. Ha engedik, rosszul nem jársz vele, de ugyan ez a helyzet, keszeg, nehezen húzza el.
Pro tipp:
Próbáld ki a nevesebb gyártók előkötött, esetleg monofil előkéit. (apró 10-es 12-es horoggal nem lesz halvesztésed jó fékkel és jó fárasztással, ellenben több kapásod lesz). A kereskedelemben kapható „olcsóbb” magyar gyártású előkék fajlagosan drágábbak nagyobbak és rosszabb minőségűek.
Ti methodoztok keszegre?