Az angyalok bűnös városa. Bár a bűnöst Vegasra mondják, de hamar elment a kedvem mikor megtudtam mennyi rosszat lehet olvasni a városról. Jellemzően ugyan zsebmetszés és autófeltörés szerepel a repertoáron, de azt is hallani lehetett, hogy a helyi tömegközlekedést van hogy nyilvános wcnek használják. Ez utóbbit sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, mi egy biztonságos városrészben, Santa Monica tengerpart hoz közeli részén szálltunk meg egy 2.5 csillagos olcsóbb szállóban, amire egyébként nem volt panaszunk. Ugyan a kb és a reggeli nem létezett, a falak itt is papírból voltak, de szerintem ez viszonylag általános. Viszont 24 órás recepció, saját garázs és tisztaság jelemezte. AI barátaink szerint ennél fontosabb dolog nincs is.
Problémát utastársaink sem tapasztaltak így azt kell mondjam lehet gyököt kell vonni a híradásokból a kóreai negyeddel kapcsolatban is. Persze lehet (és ennek örülök) hogy a szerencse és a figyelem is jâtszott.
Mindenesetre, foőkémt este elővigyázatosak is voltunk, és nem nagyon mászkáltunk, aminek köze volt a jetlages fáradtságnak is.
Látványosságok
Santa Monicaban lépten nyomon vège van a 66os útnak, egy ilyennél „illik” fotózkodni. Azon kívül volt egy kis Baywatch utánérzetünk, sajnos szőke sudár életmentő lányok nélkül… . A víz egyébként hideg.



Santa Monica pier
Vagyis a móló. Hosszan benyúlok a tengerbe, ilyet is láttunk a nevezett sorozatban. Hatalmas cölöpökön áll, amiknek alsó, tengerbe érő részén kagyló telepek vannak. A mólón meg zsibvásár. Többek között itt is vége van a 66os útnak a biztonság kedvéért. A móló végén viszont pecások voltak, amit szemléltem is egy darabig. Többek között azért, hogy meglássák, megér-e egy móló peca 150-200 dollárt, de úgy döntöttem nem. Snecizni itthon is tudok. Egy jó Big game match 2000 dollárnál kezdődik, határ pedig a csillagos ég. A mólóról egyébként sokan lógatják.






Maradtam a pecások figyelésénél, de többet, mint pár apró hal, nem fogtak.
Warner Bros stúdió

Egy filmstúdiót meg kell nézni. És bár a CD hidegen hagy, a kedvenc sorozatom hazája bizony a víz tornyos stúdió. Egyébként is Los Angelesben játszódik a Big Bang theory… . Így hát kopogtat háromszor Penny ajtaján!

A túrán egyébként megtudnunk egy csomó mindent. Láttunk díszleteket, díszlet utcákat és sok helyszínt bemutattak, hogy hogy néznek ki különböző filmekben. Meleg nap volt, kicsit le is égtünk, de érdekes volt. Útban oda pedig láttunk pár csillagot a földön…

„Mindíg légy önmagad. Kivéve, ha lehetsz Batman. Akkor legyél inkább Batman!”
Pár nappal voltunk csak az Oscar gála után, úgyhogy a környék jó szerint le volt zárva, de arra még volt időnk, hogy kívülről megnézzük a „Chinese theatre” vagyis a kínai mozit. Nekem ez volt a legnagyobb felismerés. Itt robbant fel valaki a Vasember 3 sztorijában. A hely azért is érdekes, mert itt örökítettek meg láb és kéznyomukat a sztárok…. . Meglepődve tapasztaltam hogy Hollywood legnagyobb akcióhősei meglepően kis lábon éltek. Vagy én nagyon.


Utazások érdekességek
Bigbus tours
Vettünk ilyen 48 órás jegyet, hogy majd könnyebb lesz és olcsóbb mondjuk a Warnerhez utazni utâna uberrel. Ez igaz is volt, viszont a két kûlönböző útvonal elvitt egy napot, így nem is maradt időnk második nap a kínai mozira, ha el akartuk csípni az utolsó visszamenő járatot. Emellett roppant idegesítő a várost bemutató szöveg. Nekem túl hangos és harsány volt. Los Angeles legtöbb látnivalója pedig pàr olyan semmit mondó hely, ami arról híres, hogy egy később híres színész mondjuk ott szeretett enni.. .
Waymo
A partiképes helyek legfeltűnőbb jelensége a waymo önvezerő taxira, ami lidar és kamera rendszerekkel durván felpimpelt jaguárokat jelent. A szolgáltatás nem mindenhol elérhető, de minket hazavitt Beverly Hillsből. És még újra is tervezett. Az autó jött, appból kinyitottuk, kicsit csittegett-csattogott hogy kössünk övet, majd egy szép újratervezés mellett hazavitt minket. Biztonságosan.

Azért a repülőtérre rendes uberrel mentünk.
Venice beache
kimentünk ide is. Kissé gettóból, fűtől illatos, koszos mosdós túrista bazár/strand. Számokra kevésbé volt élmény.
Kaja
Los Angeles már bővelkedik újra modern rendes kávêzóktól és meglepő módon az egészséges (és organikus és GMO mentes) termékek sora elérhető. (A boltok kasszáinál pedig mindenki beszélget). Legtöbbet meleg ételt a Bristol farm nevű helyen ettünk, ami ilyen szedj magadnak megoldás, de nagyon finom. Volt szerencsénk egy igazán jól kinêző reggeliző helyhez is, ami tényleg mindent tudott, de természetesen ennek volt ára is. Látogassák ok meg a „Milo olive”ot egy reggeli erejéig. Mindenki nagyon kedves és előzékeny. (Hiszen ott hagysz egy nagy rakás lóvét, de tényleg megéri)

A vilàg ( egyik ) legdrágább bevásárló utcâja
Hát igen… világmárkák óra és ruha szalonok. És ilyen szarok parkolnak az utcán….

Az utazás egy Business class repülőúttal ért véget, ami így meglepően gyorsan és kényelmesen telt. Budapestre azonban az átszállâs már túrista osztály volt, amit ugyan rohanva, de elértünk… .
Nincs más hátra, mint hogy befejezzem a blogot erről az útról, a következő tanáccsal: Kolbászos zsemlével ne menjetek Amerikába, mert kellemetlenségetek lesz a reptéren!
Imi,ez nagyon ütős lett 🙂
Igazán hangulatos és érdekes 👍látszik,hogy nemcsak jártál ott,hanem meg is élted az egészet!
Olyan,mintha egy kicsit én is ott lettem volna!👌
Szívből gratulálok a blogodhoz!🫶
♥️
Köszönöm szépen! :*
Imi,ez nagyon ütős lett 🙂 Igazán hangulatos és érdekes 👍látszik,hogy nemcsak jártál ott,hanem meg is élted az egészet! Olyan,mintha egy kicsit én is ott lettem volna!👌 Szívből gratulálok a blogodhoz!🫶 ♥️