Amerikából jöttem – I – Las Vegas

Ritkán utazunk ilyen messzire, de most a munkám okán lehetőséget kaptam arra, hogy konferenciázzak egy alaposan Las Vegasban, és ha már kint voltunk, menjünk is tovább….

Két dologtól volt szó az idei évben. Az egyik és viszonylag nagy projekt, a másik pedig egy
Las Vegasi út, ami az előbbi okán majdnem össze sem jött. Időm és energiám sem volt készülni, éles Tűzfal átállás és 4 óra alvás után indultunk a reptérre. Itt szeretném megköszönni feleségemnek a támogatást és a szervezést, nélküle nem ment volna. Természetesen velem jött, hiszen akkor már lássunk vilàgot.

Nem ITs és kocka lennék, ha nem sorolnám fel milyen appokat vigyék magaddal az útra. Fizetőeszközzel nem volt gond, a Revolut és a normál bankkártya is jól működött, de nem árt jelezni a bankodnál hogy meddig vagy külföldön ès merre. Így nem lesznek gyanúsak a tranzakciók. A hotelek többségében fizikai bankkártya kell, emiatt valami legyen nálad a szükséges kerettel, ez mindenképp fontos.

A repülés és az út olyan-amilyen (Economy). Kint a közlekedès nagyban támaszkodik az uberre, így nem árt, ha ezt az appot is telepítjük előre. Mivel online világot élünk, van virtuális SIM kártya hálózat eléréshez (rosszabb esetben fizikai kell), mi már Mauritiuson is az airlo használtuk most is szuperül működött. (De a Revolut is kínál ilyet). Csaknem 2 hét időtartamban, nekem a 10 Gigàs keret szépen kitartott. Itthoni kommunikáció az össze létező platformon. Whatsup, Viber, Messenger, Signal…. stb… stb… .

A konferenciáról nem szeretnék írni. Vegas viszont megér pár szót. Nem az én ízlésem, és amilyen gyorsan el tud menni egy „félkarún” 20 dollár, nem is akartunk a szerencse fiai lenni. A régi Las Vegas persze a maga módján jó hely és izgalmas, de készülj fel, hogy bármilyen „felnőtteknek” való szórakozási forma szembejöhet az utcán. Hirdetőtáblás autón callcirl szolgáltatás reklám, az utcán mindenhol baromi erős fűszag. Kevés ruhás lányok és kigyúrt félmeztelen fiúk. Mindenhol.

a kaja általánosságban túlédesített, sózott, tipikus amerikai, azaz hambi, Burger és minden ami árt. Persze minőségi dolog is van… életem egyik legjobb jégborát kóstolhattam meg a magyar különítmény vacsoràján. A felszolgált Chreme brulee viszont szinte ehetetlenül édes volt.

Szállás

A be és kicsekkolàs nehézsége a szállodák szerint változik. Mi egy hatalmas szálloda hálózat legnyugisabb épületében, annak is a 36. emeletèn voltunk. Az épületeket belső folyosók, mozgólépcsők, és vasutak is összekötik. Lényeg, hogy ne menj ki a szállodából, költ, költs, költs. Reggeli a szállással nincs, étterem van mindenhol. Egészséged dolgokat (glutén mentes pld) ne is keressetek.

Látvànyosságok

Annak ellenére, hogy Vegasba nem nézelődni megy az ember, a „közelben” van látnivaló és bár jó cimboráknak köszönhetően eljutottunk a Grand Kanyonhoz ês a Hoover gáthoz is. Megnéztük az eredeti Las Vegas táblát és meglátogattuk az „old Las Vegas” utcát is. Sok látni való van, olvassatok utána.

Tériszonyom van.

A Hoover gát

Néhàny kép a Downtownröl


A leges legizgalmasabb dolog. Strip (ez a buli(fő) utcat jelenti) az a Feemont street. Ez az utca fedett, a fedett rész alatt egy zipline működik és maga a lefedés is egy hatalmas kijelző, ami éjjel is nappali világosságot biztosít. Alatta pedig állandó buli. A földön festett körökben mindenféle mutatvànyos. A látványostól a vicces/kínos koldulásig bármi elképzelhető.


Összességében nem vágynék rá még egyszer, de ezt is megéltük.

A szerencsejátékos izgalmak után pedig nyakunkba vettük a 66os utat egy testvérpár társaságában, de ez már egy következő történet!

Pár fontos infó

  • minden kiírt ár nettó ár
  • Las Vegas északi és déli részén jó kedvezményekkel bíró outletek vannak.
  • pár dolláért a strip-en levő busz igénybe vehető, de a teljes hossz megtétele kb egy óra, rettenetesen lassú
  • a jattolás amerikában sport, az adón túl számolj további 18-20% borravalóval.
  • Amerikában 120V van, mert Tesla és Edison is egy pöcs volt. A modern töltőkkel nincs gond, de kettőnk közül valaki nem tudta használni a vízforraló és a hozott hajszárítót.

GaN töltő

Itt és most csodálkoztam el a legjobban. Vittem hagyományos laptop töltőt, de velem volt a 60W-os ugreen kockám is, és a tablethez kapott kábel. Nagyon szépen töltött mindent, és a normál hagyományos notebook tápot elő sem kellett vennem. Ez még jobban megkönnyíti az utazást, hiszen a notebook töltő nagyon sok helyet foglalt a hátizsákomban eddig, ezt megint csak lehet redikálni. Egy hosszabb, mondjuk 3 méteres USB-C kábel azért nem árt, de az még mindíg helytakarékos.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük